Як оточення впливає на нас?

Автор: Олександр Полянчук

Давно вже зрозумів, що для підтримки ментального здоров’я та внутрішнього ресурсу вкрай важливо оточувати себе людьми, які підтримують, які позитивно налаштовані та мають ресурсну енергетику!

Науково доведено, що через дзеркальні нейрони у головному мозку, спілкуючись з іншою людиною, ми переймаємо її емоційний стан, настрій, самопочуття тощо. І це відбувається автоматично, коли ми в єдиному просторі із цією людиною.

Саме тому після спілкування з одними людьми ми можемо відчувати втому, виснаженість, зниження настрою тощо. А після спілкування з іншими - неймовірний прилив енергії, натхнення і сил, бажання і мотивацію щось одразу робити, діяти. Начебто нам зробили ін’єкцію життєдайної енергії!
Це все відбувається тому, що ми автоматично переймаємо високий енергетичний тон іншої людини, її настрій та емоційний стан.
Якщо ми усвідомимо цей факт, ми будемо дуже уважно ставитися до кожної людини, з якою ми спілкуємося на предмет того, чи ми наповнюємося енергією чи навпаки втрачаємо її під час спілкування і взаємодії.

Як проаналізувати своє оточення?

Зробіть цю просту вправу.
1. Напишіть список людей з якими ви спілкуєтесь в повсякденному житті і проаналізуйте які відчуття у Вас виникають під час спілкування з ними - радість, піднесення, наповненість, цікавість, збільшення енергії чи навпаки - сум, втома, виснаженість, погіршення настрою. Чесно дайте собі відповіді на ці запитання.
2. Після цього, звісно, якщо є така можливість - обмежте або і взагалі припиніть спілкування з одними, і збільшіть спілкування та взаємодію з іншими.

Зрештою, мова йде про ваше здоров’я і самопочуття, які здебільшого впливають на якість нашого щоденного життя.

Спілкуючись з людьми, уповільнюйтесь і спостерігайте, які відчуття виникають впродовж спілкування.
Так ви навчитесь вибирати оточення і збільшувати кількість людей, які позитивно будуть впливати на ваш настрій і самопочуття і, нарешті, на ваше ментальне здоров’я в цілому!

Формальна та неформальна практика майндфулнес дає можливість зануритися у світ усвідомленості, навчитись спостерігати свої тілесні відчуття, емоції та думки саме під час спілкування з іншими людьми.
Вибирайте якісне та надихаюче оточення і будьте щасливі! Життя проходить тут і зараз. Саме зараз – момент жити, жити на повну, і бути щасливим.
© All Right Reserved. Alex Polin Mindfulness
e-mail us: nz@alexpolin.com