Як справитися з “емоційним переїданням”

Автор: Олександр Полянчук

Коли ми знаходимся у стресі або відчуваємо неприємні емоції, є «спокуса» і несвідома потреба, «заїсти» цей стрес і неприємні відчуття.
В результаті - формується наступна звичка. Якщо у нас виникають будь які неприємні емоції і почуття - бігти на кухню і починати їсти.
Коли така звичка вже сформована і стала частиною нас - тоді людині взагалі важко розуміти де справжнє відчуття голоду, а де неприємні емоції, які ми несвідомо намагаємось «заїсти».
Ми це робимо тому що хочемо стабілізувати себе, прийти в нормальний стан гарного настрою і самопочуття.

Але вибираємо «заміну» тому, щоб прожити ці емоції, дати їм можливість проявитися, усвідомити іх.

Як практика Майндфулнес може допомогти?
1. Перед тим як з’являється імпульс бігти на кухню і з’їсти щось, особливо солодке і смачненьке, зупиніться, зробіть кілька вдихів і видихів. Зробіть паузу, щоб зрозуміти - що все ж таки відбувається.

2. З’ясуйте, чи справді Ви хочете їсти і відчуваєте голод? Можливо, є якісь неприємні емоції, які ви хочете «заїсти» , підсвідомо стабілізувати себе їжею!

3. Якщо так, то спробуйте знайти інший спосіб, щоб відповісти на ці емоції.

Я сам багато років мав цю проблему. А коли усвідомив що відбувається насправді, почав формувати нову звичку, а саме - знаходити інші методи «відповіді» на моі почуття та потреби, окрім постійної їжі, особливо вживання солодощів. Формування нової звички – це поступовий процес і потребує уважності, послідовності та бажання змінити цей неусвідомлений процес.

Практикуючи майндфулнес ми вчимося, як розпізнавати свої емоції і почуття, особливо якщо вони неприємні і робити екологічний спосіб усвідомленої відповіді на ці емоції замість автоматичної реакції.




© All Right Reserved. Alex Polin Mindfulness
e-mail us: nz@alexpolin.com