Як дотримання інформаційної гігієни може покращити ментальне здоровʼя і самопочуття та суттєво знизити рівень стресу?

Автор: Олександр Полянчук

Мало хто усвідомлює, що перегляд новин може сильно пригнічувати і викликати безперервний стрес у людини. Нейровчені довели, що наш мозок не відрізняє - уявний стрес-фактор від реального.
Коли ви просто думаєте про щось тривожне, мозок реагує на це, як на справжню загрозу і запускає стрес-реакцію. І це відбувається просто під час читання або перегляду тривожних новин. В організмі йде викид кортизолу, гормону стресу. Коли це трапляється часто, організм перевантажується і виходить із стану гомеостазу (рівноваги), що спричиняє появу психосоматичних (хворобливих) симптомів.

Якщо ви вже знаходитися у стресі, наступні поради будуть у нагоді:

1. Зменшіть споживання новин у соціальних мережах. Це суттєво покращить ваш ментальний та емоційний стан. Натомість ви можете волонтерити, допомагати тим, хто цього потребує. Можете читати та споживати інформацію, яка має освітній характер, підвищує вам настрій, спонукає до активних дій.

2. Більше фізичних навантажень. Проста механічна робота може підняти настрій і зменшити ментальне навантаження, яке спричиняє стрес. Коли мʼязи працюють, зростає активність гормонів ендорфінів, які відповідають за гарне почуття і настрій. Це працює як природна пігулка - антистрес.

Мій батько був лікарем-хірургом, завідуючим відділенням обласної лікарні. Він мав дуже стресову роботу. Кожний ранок він прокидався о 5.00 ранку, поливав город, копав, порався біля будинку і о 8.00 йшов на роботу. Приходив з роботи і знову на город. Так він балансував стресову роботу з активним відпочинком.

3. Прогулянки на свіжому повітрі також зменшують рівень стресу, кисень збагачує кровʼяну систему, організм краще працює, покращується самопочуття. Дослідження говорять, що саме під час прогулянки рівень кортизолу, гормону стресу зменшується. Щойно у вас зʼявляється можливість прогулятись - використовуйте її. Особливо ефективні ранкові прогулянки.

4. Спілкування з друзями і близькими зазвичай є ще одною ефективною природньою пігулкою від стресу. Спілкуючись, ми відчуваємо довіру, підтримку, маємо можливість говорити про важливі для нас речі. Це дає впевненість і збільшує стресостійкість. Єдиний важливий момент, що спілкування повинно бути приємним, надихаючим та підтримуючим. Тоді душа і серце знайдуть спокій і рівновагу.

5. Виписати всі ваші хвилювання та навʼязливі думки на бумагу. При чому, писати можете все, що приходить в голову, все, що вас турбує в даний момент. Ми вивантажуємо весь стрес і стурбованість з голови на бумагу. Також, коли ми виписали все, нам стає спокійніше, ми бачимо речі ясніше, зʼявляється більше впевненості в тій ситуації, яка нас турбує.


© All Right Reserved. Alex Polin Mindfulness
e-mail us: nz@alexpolin.com