9 порад як справлятись зі стресом

Автор: Олександр Полянчук

Через війну люди сьогодні знаходяться у перманентному стресі. Щодня тривожні новини ще більше підкріплюють цей стрес, не даючи людині перемикатися і відновлюватися.

Що можна робити на побутовому рівні, щоб хоть якось виходити з цього напруженого психічного стану?
Нижче декілька простих, але дієвих порад, які можуть бути у нагоді:

1. Свідомо знаходити діяльність, яка приносить задоволення і радість. Це може бути будь яке ваше хобі, або справа, яка вам до душі. Які хобі є у Вас?

2. Зустрічі з близькими по духу людьми дають підтримку та створюють теплу та дружню атмосферу. Можливо саме зараз час призначити таку зустріч з близькою для вас людиною або просто зателефонувати людині, яка вас надихає і підтримує?

3. Прогулянки на природі у місцях, що надихають саме Вас, завжди покращують настрій, наповнюють тіло киснем. Чи можете ви найближчим часом організувати такий вихід для себе?

4. Корисне харчування. Коли Ваш організм в стресі, потрібно підтримати його. Корисно вживати достатню кількість природних мікроелементів, вітамінів, фітонутрієнтів, та збалансовану кількість корисних білків, жирів та вуглеводів. І пити побільше води впродовж дня.

5. Співчутливість до себе. Ми звикли завжди бути занадто вимогливими до себе, невдоволеними своїми результатами. Можливо саме зараз, найкращою стратегією може бути уважність до ваших потреб і бажань?

6. Достатня кількість фізичних вправ, бажано на свіжому повітрі. Якщо ви знаходитесь в занадто низькому ресурсі, і навіть сил немає ні на які фізичні навантаження, просто гуляйте на свіжому повітрі і відпочивайте.

7. Використовуйте техніки саморегуляції. Завантажте такі додатки як Headspace, Calm, Insight timer, виберіть медитації, які відгукуються саме Вам. Вони налаштовують на гарний ментальний стан та заспокоюють нервову систему. Особисто я використовую додаток Insight timer.

8. Свідомо обмежуйте перегляд тривожних новин. На одну неприємну подію є сотні і тисячі гарних новин та подій, які трапляються в житті. То чому фокусуватися на тому що погано, створюючи ще більше стресу?

9. Попри все - розвивайте позитивний настрій і мислення. Ця навичка буде завжди у нагоді як для нас самих так і для оточуючих нас людей.


© All Right Reserved. Alex Polin Mindfulness
e-mail us: nz@alexpolin.com